football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

Змінити ставлення людей до смерті прагнуть італійські дизайнери Anna Citelli і Raoul Bretzel. Замість звичайного обряду поховання тіла в труні вони пропонують використовувати капсули з органічного матеріалу – особливим чином обробленої деревної стружки. Так, незабаром після поховання і капсула, і тіло розкладаються і стають основою для іншої життєвої форми.

У яйцеподібному «коконі» під назвою Capsula Mundi людське тіло розміщується в позі ембріона. Це покликане символізувати не кінець, а «новий» початок. І капсула, і людське тіло повинні служити поживними речовинами для дерева, яке при похованні висаджують зверху.

З пам’яттю про померлого проблем не буде, запевняють автори концепту. На допомогу прийде GPS-система. Кожне дерево буде позначено на карті, а до нього буде прив’язана інформація про людину, яку поховали на цьому місці. Дізнатися її можна буде, навівши на дерево смартфон.

Дизайнер також вважає, що Capsula Mundi допоможе людям легше сприймати ідею смерті: «Люди бояться говорити про смерть, це одне з найсильніших табу в нашому суспільстві. Думаю, в якомусь сенсі наш проект змінює спосіб, яким люди думають про це явище. Так ви бачите смерть вже не як кінець, а як спосіб включитися в життєвий цикл, як повернення до природи».

Зараз проект Anna Citelli і Raoul Bretzel збирає необхідну для виробництва капсул суму на Kickstarter. Втім, в разі успіху проекту такі поховання можуть допускатися далеко не скрізь. У рідній для дизайнерів Італії так звані «зелені поховання» до цього часу знаходяться поза законом. Тоді як в США і Великобританії вони дозволені і стають все більш популярними. Традиційний спосіб поховання, при якому в землі виявляються токсична бальзамічна рідина, важкі метали і армований бетон, вважається недостатньо екологічним.

Сподіваємося, що інформація від Центру альтернативного озеленення Києва була для Вас корисною!

One Response to CAPSULA MUNDI: як після смерті людину перетворити в дерево, а цвинтар – в ліс

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *