football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

Чому вертикальне озеленення вигідно і красиво?

Вертикальне озеленення − один з найефектніших, виразних та доступних способів декорування будинків і споруд та є чудовим засобом боротьби з таким недоліком технологічного прогресу, як забруднення навколишнього середовища, а також виступає чудовим декоратором будівель і споруд. Тому сьогодні потрібно покращувати та розширювати асортимент рослин, які використовуються у вертикальному озелененні м. Києва.

Також вертикальне озеленення є екологічним рішенням – відповідає за енергозбереження та зниження температури навколишнього середовища. Рослини, що використовуються для вертикального озеленення поглинають пил, при цьому вони працюють як природна фільтрація повітря. Крім того, використання щільної посадки рослин, що характерно для вертикального озеленення, має природну перевагу – можливість контролювати рівень шуму та створювати своєрідний бар’єр для його поглинання. Ця особливість набуває ще більшої значущості саме в сучасному урбанізованому середовищі.

Озеленення паркану. Плющ звичайний.

Чи не руйнують рослини стіни?

Тільки в одному випадку виткі рослини дійсно можуть завдати шкоди стінам будинку – якщо він весь в тріщинах і давно потребує капітального ремонту. Справа в тому, що рослини плетуться вгору завдяки специфічним присоскам і новим паросткам, і якщо в стіні буде щілина, то вона відразу буде використана для фіксації. Якщо в будинку зруйновано фасад, то виткі рослини будуть вростати в тріщини повітряним корінням, після чого коріння геть зруйнують будинок. Якщо будинок в хорошому стані, то виткі рослини не просто не принесуть шкоди, а навіть добре вплинуть на зовнішнє облицювання будівлі. Ліана допоможе захистити стіни від косих дощів і палючих променів сонця, а відсутність різких температурних перепадів допоможе зберегти гарний зовнішній вигляд на довгі роки.

Вертикальне озеленення стіни з тріщинами. На фото бересклет Форчуна.

Чи не створюють вогкість?

Зовсім навпаки, ліани крім води з грунту повністю забирають всю вологу уздовж стіни. А під час сильного дощу, рослина, яка плететься по стіні, буде виконувати роль парасольки, краплі дощу будуть просто стікати з листочків. Але переживати не варто, якщо у будинку коректно працює горизонтальна гідроізоляція і зливи, інакше рослину слід висаджувати не щільно до стіни, а на відстані і фіксувати на додаткову опору.

           

Суцільне вертикальне озеленення стін будинку виткими рослинами.

Чим вигідний виноград Вінчі і чому не рекомендуєте дикий виноград (партеноцисус п’ятилисточковий)?

Виноград Вічі – це сильна листопадна ліана, яка досягає 15 (20) м у висоту. Її річний приріст становить 1-2 (2,5) м. Цей плющевидний виноград чіпляється до стін спеціальними присосками, завдяки чому не потребує спеціальної опори.  Виноград Вічі із закритою кореневою системою вигіний тим, що при посадці коренева система рослини не травмується і не підсихає, що забезпечує дуже високу приживлюваність і дозволяє проводити посадку практично протягом усього року. Виноград Вічі – найпоширеніший вид витких рослин для озеленення фасадів. Його набагато частіше використовують в озелененні, ніж дикий виноград. Виноград Вічі більш декоративний. Має властивість забарвлюватися по осені в яскраво-червоний колір. Виглядає Вічі набагато «благородніше»  ніж дикий виноград – шкірясте листя, чітко розміщене, утворює суцільне, щільне покриття. І ще один недолік дикого винограду – пагони швидко старіють і на них немає листя, воно тільки на молодих пагонах- врешті-решт утворюється величезна маса засохлих пагонів. У порівнянні із диким Виноград Вічі, звичайно, виграє. Особливо взимку, коли дикий виноград виглядає, як звалище сухих пагонів, то Вічі, як намальоване на паркані або стіні акуратне дерево.

         

Виноргад Вічі                                                                       Партеноцисус п’ятилисточковий

Які ще виткі рослини Ви рекомендуєте в Києві?

З витких рослин, що чіпляються коренями і присосками можна використовувати плющ звичайний, партеноцисус пятилисточковий ф. Енгельмана, гортензію повзучу, текому укорінливу, виноград тризагострений.

Виткі рослини, що чіпляються вусиками, черешками і т. п: виноград пахучий, виноград справжній, ломиніс Жакмана, ломиніс виноградолистий, виноградник аконітолистий, Виноград амурський.

Щоб створити на якійсь частині стіни мальовничу «зелену пляму» використовують озеленення за допомогою однієї ліани. Цей спосіб озеленення є ефектний при озелененні окремих елементів будівлі – вікон, лоджій, балконів, входів, простінків, а також пергол, трельяжів, альтанок, тіньових навісів. Для цього можна використати актинідію коломікта, арістолохію великолисту, жимолость капріфоль , ломиноси.

                                  

Гортензія повзуча                                      Ломиніс Жакмана                                                        Текома укорінлива

Чи можна запускати виноград на ліхтарні стовпи?

Так, але потрібний особливий догляд і формування. Хрестовину зміцнюють на тій висоті, де повинна бути верхівка куща. Після розвитку пагонів залишають 4 – 5 самих верхніх, інші виламують. У наступному році навесні на кожному з чотирьох пагонів залишають по 7 – 8 вічок. Потім зелені пагони звисають і створюють подобу дерева.

Чи можна вирощувати такі рослини біля зупинок-павільйонів очікування?

Так, звичайно.

Як ставитеся до озеленення зупинок і що рекомендуєте?

«Зелені» зупинки – сучасно, красиво, корисно. Незважаючи на те, що зупинки захищають від вітру і опадів, вони не несуть естетичної цінності, не впливають сприятливим чином на екологічне середовище міста. Досвід озеленення зупинок розвинений повсюдно, так як є простим в організації і невибагливим в обслуговуванні. Вертикальне озеленення зупинок, висадка витких рослин збільшать площу зелених насаджень у міській забудові, рослини будуть сприяти очищенню повітря від вуглекислого газу і шкідливих речовин. Озеленені зупинки краще виконують свої функції щодо захисту пасажирів від вітру, сонця і дощу, покращують зовнішній вигляд міста. Для озеленення зупинок можна використовувати такі виткі рослини: партеноцисус п’ятилисточковий, аристолохію, деревогубець, актинідію, жимолость капріфоль, ломиносии, плетисті троянди, пускаючи по металевій сітці або каркасу. Крім того, благоустрій зупинок можливо шляхом установки контейнерів з квітами: петуніями, чорнобривцями, бегоніями, цинерарією, пеларгоніями та іншими.

Вертикальне озеленення зупинки.

Чи став популярний виноград Вічі, дикий і загалом ліани у киян?

Так. Вертикальне озеленення простору виткими рослинами завжди було найбільш поширеним, популярним та доступним видом, що використовується як в приватних садах, так і на об’єктах загального користування. Адже ці рослини здатні приймати найрізноманітніші форми відносно рельєфу поверхні, а також швидкоростучі і дуже декоративні.

Які дерева популярні в цьому році у киян виходячи з вашої діяльності?

Виходячи з асортименту, який ми пропонували – церсис канадський, виноград Вічі, платан, клен гостролистий, клен явір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *