football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

Декілька років тому муніципалітет столиці Данії затвердив проекту озеленення “100 000 дерев – Копенгаген пускає коріння”. Ідея проекту виникла у Бо Асмус Келгордс, колишнього мера. У 2010 році вперше було виділено 10 млн. крон (більше 40 млн. грн) з бюджету міста на інтенсивне озеленення. Того року було посаджено понад 12 000 дерев. Дерева в місті – дорога і трудомістка задача. Так, посадка одного дерева біля дороги в Копенгагені може обійтися  міській скарбниці в 75 тис. крон (більше 300 тис. грн), а в деяких випадках витрати на дерево в самому центрі міста можуть досягати більш 100 тис. крон (більше 400 тис. грн). Якщо ж дерева висаджуються в парку або лісопарку, то ціна стає набагато меншою. Для порівняння – посадка невеликого дерева в лісовій зоні або лісопарку може  обходиться в межах 100 крон (більше 400 грн).


Щоб скоротити витрати на посадку дерев у місті, муніципалітет запропонував нову, досить цікаву ініціативу. Жителям міста стали пропонувати безкоштовні саджанці дерев за умови, що люди самі почнуть висаджувати так звані “партнерські дерева” і, найголовніше, доглядати за ними. Щось дуже схоже на меті має і Центр альтернативного озеленення Києва. Для цього проекту було виділено 2 млн. крон з міського бюджету, що на сьогоднішній день становить більше 8 млн. гривень. І це лише на початковому етапі. 


Жителі столиці, а також компанії, що розміщені в межах міста, ставали партнерами дерев. Люди могли висловлювати свої побажання про те, в яких місця вони б хотіли бачити більше рослин. Дерева замовлялися онлайн на сайті муніципалітету, і доставлялися безкоштовно на адресу партнера. Для отримання рослини повинна виконуватися така умова – її треба посадити в такому місці, щоб крона була  видна перехожим. При виконанні всі необхідних умов, люди самі обирають види дерев зі списку, який додається на сайті разом з інструкціями і рекомендаціями по посадці і догляду. Очевидно, що цей проект викликав значний інтерес у жителів Копенгагена. Вже у 2016 році перші 800 дерев отримали своїх партнерів-господарів.

 

 Інформація отримана з сайту https://politiken.dk

One Response to Проект “партнерські дерева” в Копенгагені – успішний досвід озеленення міста за участю мешканців

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *