football jerseys wholesale | Authentic Jerseys Wholesale | sports jerseys wholesale | football jerseys wholesale | throwback nba jerseys | Wholesale Soccer jerseys | chinese wholesale jerseys | Cheap Jerseys | Cheap NFL Jerseys

З давніх часів пергола використовувалася в якості опори для розподілу витких рослин, найчастіше винограду. У наші дні цю арочну споруду з дерева, металу, каменю і навіть пластику використовують і в якості навісу, альтанки, козирка над вхідними дверима і просто декоративного елементу прибудинкової території.

Безумовним лідером серед матеріалів для виконання таких елементів ландшафтного дизайну як пергола по праву вважається деревина. Не тільки натуральність, гнучкість і доступність сировини стали головними причинами використання природного матеріалу, а й високі естетичні якості готових виробів. Конструкції з деревини можна легко поєднувати з будь-якими елементами ландшафтного дизайну, будівлями, насадженнями. До того ж, деревина відмінно комбінується з іншими видами сировини для виготовлення оригінальних пергол.

Якщо пергола призначена для підтримки витких рослин, то, з одного боку конструкція повинна виглядати легко, але з іншого – бути достатньо міцною, стійкою і надійною, адже гілки деяких рослин важать по кілька кілограмів.

Перголи розрізняють не тільки за типом використовуваного для будівництва матеріалу, але і по самому вигляду конструкції:

– пергола-тент. Цей вид конструкції найбільше схожий на навіс, тільки замість суцільного даху – ряд рейок, брусів або решітка. Така конструкція може захистити від сонця, але не від дощу. Встановлюється як окрема споруда, так і може прилягати до більшої будови – дому, літній кухні, веранді, лазні;
– пергола-ширма. Використовується для створення затіненого місця для усамітнення. Конструкція може бути застосована в якості зонуючого елемента;
– пергола-козирок. Пристосування, яке допомагає створити тінь біля вікон південного боку будівлі;
– пергола-коридор. Як правило, конструкція використовується для створення зеленого тунелю – виткі рослини створюють відмінну тінь, спираючись на елементи перголи.

При виборі конструкції перголи важливо правильно визначитися з розміром. Занадто велика споруда на маленькій дачній або присадибній ділянці буде виглядати безглуздо, занадто висока – створювати мало тіні, а надто маленька може не витримати вагу витких рослин. Але все залежить не тільки від розмірів земельної ділянки або двору, а й масштабів інших споруд, що беруть участь в ландшафтному ансамблі – починаючи від головної будівлі та закінчуючи гойдалками або альпійською гіркою.

Сподіваємося, що інформація від Центру альтернативного озеленення Києва була для Вас корисною!

One Response to Пергола в ландшафтному дизайні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *